Skip to content

AvionarU's Blog

life/work/pr0n/other/

Menu
  • Contact
  • Despre mine
Menu

azi mi-am luat tzeapa

Posted on 11 September 2006 by AvionarU

Am cumparat de la Mariosoft un sistem Antec Lansing 121i in valoare de 105 RON .

Ajung acasa, il asamblez repede sa vad ce poate. Se aude perfect etc etc, sunt multumit. Acum apare problema : vreau sa imi pun castile sa ma joc/ascult muzica fara sa imi sara vecinii in cap fiind deja seara si…surpriza !!! CONECTORUL PT CASTI LIPSESTE !! Citesc manualul, intorc satelitii si subwooferul pe toate partile doar doar o sa vad ce trebuie, insa dupa scurt timp ma lamuresc ca nu exista.

In prima faza ma gandesc (normal) ca e greseala mea ca nu am citit specificatiile cu atentie. Dau fuga pe site (a 8a oara azi cred) si vad :

Model 121i
Tip 2.1
Raspuns in frecventa 70-18000 Hz
Putere reala 8 Watti RMS
Distributie putere/boxa Subwoofer 4W
Satellite 2 x 2W
Telecomanda NU
Conector casti DA
Material lemn + plastic
Garantie 12 luni

deci nu am gresit si maine ma duc sa le dau in cap. partea cea mai dubioasa si interesanta e ca la toate magazinele apare aceeasi eroare, unu nu s-a uitat frate la produs, au facut copy paste de pe net. si la magazinele straine aceeasi greseala. WTF!?!? pe site-ul producatorului insa nu spune nimic, dar oricum pagina e “spartana”. o alta chestie interesanta e ca sistemul 120i, care este identic cu cel de sus dar nu are subwoofer are iesire de casti…extrem de dubios.

L.E. : foarte scurt si la obiect, mi-au raspuns la mail recunoscand greseala si chemandu-ma sa imi iau banii inapoi. foarte frumos, nu ma asteptam 😀

Category: random

3 thoughts on “azi mi-am luat tzeapa”

  1. Cristian Mezeihttp://www.seopedia.org says:
    12 September 2006 at 21:34

    Mariosoft sunt baieti buni dar cam agitati si neatenti.

    De ce nu ai dat o fuga la Emag.ro ?

    Reply
  2. Anonymous says:
    14 September 2006 at 16:01

    Conector casti NU, pe linkul ala pe care l-ai dat. 😀

    Orbule

    Reply
  3. AvionarU says:
    14 September 2006 at 16:03

    au corectat dupa ce am discutat cu ei. tabelul din post ete copy paste de la ei de pe site. am si screenshoturi, ca am fost prevazator. oricum s-a rezolvat elegant, plus ca au corectat site-ul si probabil si oferta.

    Reply

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pages

  • Contact
  • Despre mine

Recent Posts

  • Ghid Imobiliar – Bonus
  • Ghid Imobiliar 3 – Vizionari
  • Ghid Imobiliar 2 – Cautare
  • Ghid imobiliar 1 – hotararea si trasarea limitelor
  • Cum sa faci sa fie bine cand mergi la Mamaia

Recent Comments

  • matrimoniale365.ro on Ghid imobiliar 1 – hotararea si trasarea limitelor
  • cardrecenzii.ro on Solutii de plata pe mobil
  • instapress.ro on Ghid Imobiliar 2 – Cautare
  • Instapress on Cum sa faci sa fie bine cand mergi la Mamaia
  • PETRE on Romania, tara de cacat

Tags

1 mai acasa bani blog bucuresti cerf conquiztador emo femei funny hardware hax0r idioti imobiliare in taxi internet in tren IT life media microsoft other personal politica politie pr0n pro tv random realitatea review roblogfest sanatate sarbatori securitate software sport stupid tendinte trafic tricks vacanta vista windows work xbox 360
© 2026 AvionarU's Blog | Powered by Minimalist Blog WordPress Theme