Skip to content

AvionarU's Blog

life/work/pr0n/other/

Menu
  • Contact
  • Despre mine
Menu

o seara minunata cu LaMatache.ro…NOT

Posted on 21 September 2006 by AvionarU

profitand de faptul ca eram certat cu prietena si nu era acasa, mi-am permis martea trecuta sa imi fac de cap, dupa victoria incredibila a Stelei in CL. Drept urmare, mi-am chemat cativa prieteni la mine sa doboram un whisky si alte bauturi bahice, sa mai discutam etc. toate bune si frumoase pana in momentul cand ni se face chef de o shaorma. pt ca nu voiam sa mergem doua statii pe jos la 1 AM, am hotarat sa facem comanda de La Matache . Zis si facut, dau telefon, intreb frumos daca mai livreaza, mi se raspunde afirmativ. Dau comanda, in 50 minute ar trebui sa fie la usa. Bem, glumim etc, trece o ora jumate. Dau iar telefon. Ma prezint si intreb politicos de ce nu a venit comanda. Mi se raspunde pe un ton sec ca au uitat sa imi spuna ca nu era carnea facuta, dar acum tocmai terminasera si in 20 minute vine la mine. Apoi mi se inchide telefonul. Nu imi fac probleme, oricum nu erau prea multe de spus. Bem, glumim etc, trec 35 minute. Deja batea catre 3 AM. Dau iar telefon, cu acelasi ton politicos ma prezint si intreb ce se intampla. O voce contrariata imi spune ca este “baiatu care face shaormele, ca soferul a plecat acasa” si ca desi comanda era gata, soferul nu a mai vrut sa vina ca l-am injurat la telefon. RAMAN STUPEFIAT. le transmit si prietenilor, aceeasi reactie. am o discutie cu “baiatu’ ” respectiv, pe acelasi ton politicos. ii explic ca am vorbit cu soferul pe acelasi ton cu care vorbesc si cu el. omu’ recunoaste dupa cateva minute ca la cum vorbesc acum, e cam improbabil sa fi injurat pe cineva cu 35 minute inainte. deja il sperii cu OPC si/sau reclamatie la patron, dar pana la urma imi dau seama ca oricum shaorma nu mai vine si el nu are nici o vina. pana la urma am mers doua statii pe jos la 4 dimineata si am mancat shaorma, iar reclamatie nu am mai avut cand sa fac. mentionez de asemenea ca sunt client fidel, dar numai la birou, si nu am avut nicioadata probleme. insa ce mi s-a intamplat mi se pare inadmisibil. Drept urmare, desi shaorma este f buna, La Matache are o bila neagra de la mine. am remarcat ca toate firmele astea de cartier (gen Dines, Matache) care au trecut la “next level” adica comenzi online, au foarte multe deficiente care le fac “brand-ul” de ras. La Trenta sau CeMancamAzi.ro nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva, se vede diferenta de clasa de la o posta.

Category: random

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pages

  • Contact
  • Despre mine

Recent Posts

  • Ghid Imobiliar – Bonus
  • Ghid Imobiliar 3 – Vizionari
  • Ghid Imobiliar 2 – Cautare
  • Ghid imobiliar 1 – hotararea si trasarea limitelor
  • Cum sa faci sa fie bine cand mergi la Mamaia

Recent Comments

  • matrimoniale365.ro on Ghid imobiliar 1 – hotararea si trasarea limitelor
  • cardrecenzii.ro on Solutii de plata pe mobil
  • instapress.ro on Ghid Imobiliar 2 – Cautare
  • Instapress on Cum sa faci sa fie bine cand mergi la Mamaia
  • PETRE on Romania, tara de cacat

Tags

1 mai acasa bani blog bucuresti cerf conquiztador emo femei funny hardware hax0r idioti imobiliare in taxi internet in tren IT life media microsoft other personal politica politie pr0n pro tv random realitatea review roblogfest sanatate sarbatori securitate software sport stupid tendinte trafic tricks vacanta vista windows work xbox 360
© 2026 AvionarU's Blog | Powered by Minimalist Blog WordPress Theme