Skip to content

AvionarU's Blog

life/work/pr0n/other/

Menu
  • Contact
  • Despre mine
Menu

diverse

Posted on 26 September 2007 by AvionarU

1. sunt inca tanar. weekend 2 zile fara nici un fel de somn, apoi duminica somn de voie. luni-> marti iar fara somn. ieri a fost o zi grea, imi cadeau ochii in gura, dar pana la urma am ajuns in pat…pe la 3 AM. cu ocazia asta am facut si un experiment involuntat. ieri dimineata am pregatit un ness excesiv de tare (4-5 lingurite cu varf, fara alte adaugiri). drept urmare dupa o ora eram prabusit pe o canapea, aproape adormit dar cu muschii zvacnind de la pulsul excesiv. tot redbull e baza…

2. maine seara sunt prezent ca participant la competitia de “laser tag” organizata de LaserMaxx si FaraCravata.ro. ne vom “lupta” cu cei de la Vodafone, Zapp, Hostway si inca vreo cativa. wish me luck & frags πŸ™‚

3. ale tineretii valuri si idei…pe un perete de camera de camin:

4. acum am realizat ca in zona unde lucrez (aprox p-ta Victoriei) nu prea este/stiu nici un local decent unde sa mananc o masa in caz de ceva cu cineva. Spring = bleah, Gregory’s a avut terasa dar e frig afara, Elements nu e chiar destinatia potrivita pt un casual lunch, McDonalds = bleah, Restaurantul turcesc din zona = bleah, Shaormariile din zona (Shark si inca una) = praf, La Radu (Moxa) are mancare acceptabila dar servirea se misca greuuuuu. Mai raman City Grill la care nu prea mananc din cauza unor incidente din trecut si Turabo Cafe, despre care toti imi spun numai lucruri bune. O fi asa greu sa deschizi un loc mijto/decent in zona sau e mai convenabil sa mulgi corporatistii/izdele de bani in pauza de masa? (daca mai stiti vreun local, comentati)

Category: random

10 thoughts on “diverse”

  1. b0gdan says:
    26 September 2007 at 14:15

    Pentru dupa 1 octombrie…

    incearca al cantina studenteasca din Moxa – preturi mai mult decat ok (cam cu 4-6 RON manaci trei feluri), mancarea destul de buna…

    Reply
  2. florin says:
    26 September 2007 at 16:42

    Mie restaurantul de la Shark mi se pare OK, ma mai intalnesc cu prieteni pe-acolo in timpul saptamanii. Mancarea e buna, dar portiile devin din ce in ce mai mici. In rest nu mai stiu, astept si eu pe altii sa mai zica.

    Reply
  3. Mathesis says:
    26 September 2007 at 18:13

    La Mc`… in trenulet… πŸ˜‰
    Eh… te tenteaza?! :))

    Reply
  4. AvionarU says:
    26 September 2007 at 18:17

    cu tine, niste happy meals si cateva baloane? :>

    Reply
  5. atreidex says:
    27 September 2007 at 03:39

    @b0gdan: cantina din moxa e destul de departe de piata victoriei. si nu e un mediu “propice” ca sa savurezi o masa linistita. am fost si eu de 2 ori pe-acolo si mi-a ajuns πŸ™‚ plus ca mancarea mi s-a parut la limita πŸ™

    stiu ca era un restaurant fainutz fix dupa orange cum mergi dinspre victoriei spre romana…

    Reply
  6. Skandalouz says:
    27 September 2007 at 08:44

    Am lucrat si eu in zona un an si juamte aproape si aveam aceeasi problema. Insa e totusi o varianat de care n-ai pomenit: restaurantul HighLife. (www.high-life.ro) O iei pe sevastopol, traversezi calea victoriei si imediat pe dreapta, e o poarta de fier. (alt reper ar fi in spate la Orange)

    Mancare buna (recomand puiul cu gorgonzola), preturi destul de ok, servire buna. Pofta buna! πŸ˜€

    Reply
  7. valentin says:
    27 September 2007 at 09:40

    Ar mai fi ceva : Irish Pub pe Titulescu – cam departe dar merita πŸ˜‰ .

    Reply
  8. ipo says:
    27 September 2007 at 09:50

    Am lucrat si eu in zona, pe Cuza.
    Incearca La Matache (www.lamatache.ro)

    Reply
  9. florin says:
    7 October 2007 at 01:40

    De la Matache nu m-as incumeta. Irish Pub e OK, mmm fish and chips…

    Reply
  10. alex says:
    21 November 2007 at 14:52

    High-life e o optiune super rezon-in ciuda numelui se mananca super bine…baietii stau pe treaba….recomand

    Reply

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pages

  • Contact
  • Despre mine

Recent Posts

  • Ghid Imobiliar – Bonus
  • Ghid Imobiliar 3 – Vizionari
  • Ghid Imobiliar 2 – Cautare
  • Ghid imobiliar 1 – hotararea si trasarea limitelor
  • Cum sa faci sa fie bine cand mergi la Mamaia

Recent Comments

  • matrimoniale365.ro on Ghid imobiliar 1 – hotararea si trasarea limitelor
  • cardrecenzii.ro on Solutii de plata pe mobil
  • instapress.ro on Ghid Imobiliar 2 – Cautare
  • Instapress on Cum sa faci sa fie bine cand mergi la Mamaia
  • PETRE on Romania, tara de cacat

Tags

1 mai acasa bani blog bucuresti cerf conquiztador emo femei funny hardware hax0r idioti imobiliare in taxi internet in tren IT life media microsoft other personal politica politie pr0n pro tv random realitatea review roblogfest sanatate sarbatori securitate software sport stupid tendinte trafic tricks vacanta vista windows work xbox 360
© 2026 AvionarU's Blog | Powered by Minimalist Blog WordPress Theme