Skip to content

AvionarU's Blog

life/work/pr0n/other/

Menu
  • Contact
  • Despre mine
Menu

blah

Posted on 3 July 20083 July 2008 by AvionarU

    Aaaa, mi-U dat trezirea la 6 AM pt temperatura si tensiune. Spitalul e un peisaj pitoresc dimineata, cu oameni adormiti, robotei cu cafeaua si tigara, bolnavi taraindu-se pe holuri, lifturi pline si tot asa…
    La etajul unde sunt cazat parca sunt 2 lumi: multe saloane clasice, cu multi pacienti, surprind cu coada ochiului bandaje, perfuzii, aud un oftat adanc. Asistentele robotesc fara nici o expresie pe fata, dar isi fac aprent treaba. Imi continui drumul pe etaj, ajung aproape de capatul holului. In stanga niste usi glisante pe care intru…si brusc parca sunt teleportat in alta lume, in alta tara, in alte vremuri: o asistenta zambitoare se uita cercetator la mine, incercand sa ghiceasca parca orice dorinta de-a mea. Celelalte asistente stau si ciripesc linistite pe o canapea. 24 de grade constant peste tot, un birou pe care scrie in engleza “Receptie” si apoi cateva usi discrete. Intru pe usa mea, arunc o privire catre stadionul Dinamo, injur printre dinti si ma gandesc ca bruneta cu picioare lungi care alearga usor pe pista nu arata chiar rau, cel putin de la distanta asta :> .
    Dau drumu la tv sa prind niste stiri sporive, ma chiorasc la aerul conditionat suspect care se incapataneaza sa nu coboare sub 24 grade indiferent ce i-as face, ma gandesc la un sandvis toscana, dar inghit in sec ca nu am voie sa mananc nimic pana nu ma opereaza. Ramane sa fac un dus si sa astept linistit randul la taiat. Si ce as mai socializa cu peronalul medical de aci…si ma am o chestie de facut in spital si pot spune ca le-am cam facut pe toate…ce bine ca am cheie la usa…:D
    post scris de pe HTC Tytn II, Opera Mobile si Vodafone live! deci ciuciu formatare si toate alea.

Category: random

4 thoughts on “blah”

  1. dheo says:
    3 July 2008 at 08:41

    de aici intelegem ca tu ai fi la clasa a I-a, nu?
    bafta maxima la operatie

    Reply
  2. ipo says:
    3 July 2008 at 11:04

    Succes cu operatia! O sa arati ca starurile de la Hollywood dupa! 🙂

    Reply
  3. Buddha says:
    3 July 2008 at 12:03

    Hai ma ca e una dintre cele mai simple operatii … Oricum, daca nu supravietuiesti imi lasi mie blogul si PS-ul? :))

    Reply

Leave a Reply Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pages

  • Contact
  • Despre mine

Recent Posts

  • Ghid Imobiliar – Bonus
  • Ghid Imobiliar 3 – Vizionari
  • Ghid Imobiliar 2 – Cautare
  • Ghid imobiliar 1 – hotararea si trasarea limitelor
  • Cum sa faci sa fie bine cand mergi la Mamaia

Recent Comments

  • matrimoniale365.ro on Ghid imobiliar 1 – hotararea si trasarea limitelor
  • cardrecenzii.ro on Solutii de plata pe mobil
  • instapress.ro on Ghid Imobiliar 2 – Cautare
  • Instapress on Cum sa faci sa fie bine cand mergi la Mamaia
  • PETRE on Romania, tara de cacat

Tags

1 mai acasa bani blog bucuresti cerf conquiztador emo femei funny hardware hax0r idioti imobiliare in taxi internet in tren IT life media microsoft other personal politica politie pr0n pro tv random realitatea review roblogfest sanatate sarbatori securitate software sport stupid tendinte trafic tricks vacanta vista windows work xbox 360
© 2026 AvionarU's Blog | Powered by Minimalist Blog WordPress Theme